Türkçe English

MENDOS

MENDO'S
0324 330 00 39

Çiçek İç Giyim olarak 1989 yılında kurulan şirketimiz ilk yıllarında gecelik sabahlık eşofman imalatı yaptırıp toptan olarak pazarlama stratejisi ile yola başlamıştır.1989 yılından itibaren mayo piyasasının gelişeceğini ön görerek GOTTEX mayolarının mümessillik ve distribütörlüğünü almıştır. Daha sonraki yıllarda perakende sektörüne girmek isteyişimiz firmamızın kurucu ortağı olan MENDO STAMATİ tarafından 1992 yılında planlanmıştır. Türkiye’de AVM li alışverişlere başlandığı bu yıllarda AKMERKEZ de ilk mağazamızın açılması için girişimlerde bulunmuş ve tüm alt yapısını hazırlamıştır. Ancak ömrü vefa etmediğinden Akmerkez mağazamızı görememiştir. Bizler de onun anısını yaşatmak için mağazamızın adını MENDO’S olarak koymaya karar verdik.
1998-2008 yılları arasında mağazalarımız 14 e ulaşmıştır. Marka ağımızı da genişletmeye mayoda ve çorapta birbirinden prestijli markalarla devam ettik. 1999 yılında ise bünyemize CALVIN KLEIN UNDERWEAR markasını kattık. 2009 Yılı Nisan Ayında CKJ markasının hazır giyim, ayakkabı, çanta deri ve deri aksesuarlarının da yetkili satıcılığını almış bulunmaktayız Yine 2009 yılında İtalyan tekstil devi olan EMPORIO ARMANI şirketiyle karşılıklı yapılan görüşmeler neticesinde bu markanın mayo ve iç giyim distribütörlük ve Türkiye KKTC. Dağıtım haklarını aldık.
Bugün CALVIN KLEIN JEANS ve MENDO’S adı altında toplam da 20 mağazamız bulunmaktadır. Bunun yanında toptan satışımız da aktif olarak devam etmektedir.